Historiallisen yhdistyksen vaalikokous

Hyvä Historiallisen Yhdistyksen jäsen,Tervetuloa Historiallisen Yhdistyksen vuosittaiseen vaalikokoukseen, joka järjestetään Zoom-alustalla torstaina 9.12. klo 17.30. Olemme vallitsevan koronavirustilanteen takia päättäneet järjestää vaalikokouksen etäyhteyksillä.Kokouksessa valitaan yhdistykselle hallitus vuodelle 2022. Kokoukseen liittyminen ei vaadi videoyhteyttä tai erillisen sovelluksen asentamista työasemalle. Tarvittaessa kokoukseen voit liittyä matkapuhelimeen asennettavan Zoom-sovelluksen kautta.Osallistumaan pääset tästä linkistä: https://helsinki.zoom.us/j/68243426457?pwd=bXRKZ2psREtRbUpzaEN4ZExZTVlIZz09Salasana: 034864***Vaalikokouksen esityslista on seuraava:§1 Kokouksen avaus.§2 Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri ja kaksi pöytäkirjan tarkastajaa, jotka toimivat myös ääntenlaskijoina.§3 Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden käsittely.§4 Kokouksen työjärjestyksen käsittely.§5 Historiallisen Yhdistyksen hallituksen puheenjohtajan valinta seuraavaksi toimikaudeksi.§6 Historiallisen Yhdistyksen hallituksen jäsenten valinta.§7 Historiallisen Yhdistyksen toiminnantarkastajien (2 henkilöä) ja varatoiminnantarkastajien (2 henkilöä) valinta.§8 Jäsenmaksun suuruuden päättäminen.§9 Muiden kokouskutsussa määrättyjen asioiden käsittely.§10 Muut esille tulevat asiat.§11 Kokouksen päätös.Tervetuloa mukaan päättämään Historiallisen Yhdistyksen suunnasta ensi vuoden osalta!Ystävällisin terveisin,Kaisa-Leena RahikkaHistoriallisen Yhdistyksen sihteerikaisarahikka@gmail.com

Comments are closed.